صادرات فرش دستباف قم


قم بزرگترین تولید کننده و صادر کننده فرش های دست بافت ابریشم است که در کشورهای مختلف جهان مانند کانادا، امارات متحده عربی و نروژ تولید می کند. مدت ها پیش، این شهر در تولید این محصول فعال بود.

ایرانیان به خاطر سابقه طولانی خود در هنر سرشناس بوده اند و دستاوردهای انها همواره مورد تقاضا در بازارهای جهانی بوده است. انها توانستند ایده های خالص خود را در زمینه های مختلف نشان داده و تولیدات منحصر به فردی را ارائه کنند.
برای استعلام قیمت فرش دستباف تبریز کلیک کنید.

فرش یکی از مهمترین فراورده های معرفی شده در جهان تحت نام ایران می باشد. ایرانیان از نظر تولید موفق بودند و طیف متنوعی از ان را با زیباترین طرحها و مدل ها عرضه کردند. فروش محصولات دست ساز ایرانی یکی از اصیل ترین و هنوز هم جایگاه ویژه ای در بازار جهانی امروز دارد.

قطعا فرش دستباف ایران از نقش و طراحی ان شناخته شده است. مشتریان با توجه به طراحی خود خرید می کنند. مشتریان می توانند محصولات خود را با خرید انها برای راحتی خود خریداری کنند. در مجموع، طراحی فرش دستباف ایرانی در سه قالب زیر تولید می‌شود:

ترنج
خشتی
افشان
تجربه نشان می‌دهد که مرگ‌های شوهای در بازار محبوب‌تر است. اگر بخواهیم ویژگی متمایز دیگر را در فرش دستباف معرفی کنیم، از تقارن رنگ استفاده می کنیم که به زیبایی ان می افزاید. بعلاوه فرش ها بسیار روشن و انعطاف پذیر بوده و تاثیر چشمگیری در طبیعت ویژه خود داشته اند.

یک عامل مهم دیگر و علاقه خریداران فرش دستباف طراحی و نقش ان است. مهمترین و شناخته شده ترین طرح های فرش های دست ساز ایرانی:

طرح شاه عباسی
طراحی نقش عربی
نمایش
طراحی بیقه
نقشه درختی
برنامه شکار
نقش
طرح ترکمنستان-بخارا
الگوی گل
ماهی درهم
طرح مهرابی
طرح حریم خصوصی
طراحی گلدانی
طراحی ایلی
طراحی هندسی
اثار و ساختمان های اسلامی
طرح تطبیقی
طرحواره کامپایل
هر کدام از این طرح ها مورد علاقه مشتریان از نقاط مختلف جهان است که برای خرید فرش به کارخانه های معتبر ایرانی مراجعه می کنند. «نباید فراموش کرد که فرش های دستباف نه تنها برای مقاصد عملی بلکه به دلایل هنری و حقوقی هم می باشند.

همانطور که اطلاع دارید, قم یکی از مهمترین شهرهای ایران از نظر تولید فرش های دست باف می باشد که تعداد زیادی از طرفداران در سراسر دنیا دارد. این فرش از نوع ابریشم منحصر به فرد در جهان است. فرش دستباف قم و تور شاه عباسی مورد استفاده قرار می‌گیرد که تابوها و شمکارهایی که به دلیل استفاده از نخ ابریشم خالص بسیار زیبا می‌باشند.

از مهمترین ویژگی های فرش های دست ساخت قم می توان به موارد زیر اشاره کرد:

تار بسیار منظم و دقیق است
رنگ ها و لباس های متنوع
چگالی گره بالا
نخ ابریشمی که در فرش استفاده می شود بسیار ظریف است

صادرات فرش دستباف

همان طور که در بالا اشاره شد، انواع فرش های دستباف ایرانی در بازارهای سراسر جهان مورد تقاضا هستند. کشورهای اروپایی را می توان به عنوان یکی از بهترین مقاصد فرش های ایرانی که بسیاری از مردم خریداری می کنند، در نظر گرفت. در کشورهای اروپایی خریداران بسیاری به کشورهای صادرکنندۀ ایران می روند تا برای خرید فرش های دست باف و سفارش دادن طرح های زیبا به انها سفارش بدهند.

کشورهایی مانند نروژ، المان و ارژانتین جزو مشتریان فرش های ماشینی ایرانی هستند و می توانند تقاضای چشمگیری هر ساله از شرکت های وارداتی دریافت کنند. شرکت های صادراتی این شرکت نیز از شانس بهتری برای عرضه محصولات قم در بازار اروپا و عرضه محصولات با کیفیت برخوردارند.

صادرات فرش قم

همان طور که در اغاز اشاره شد, خریداران جهانی بسیاری وجود دارند که انواع فرش و فرش های دست ساخت ایران را سفارش می دهند. خریداران محصولات با کیفیت بالا را در قم شناسایی کرده اند و همچنین در تلاش برای خرید بهترین محصولات هستند.

فرش دستباف ابریشم امروزی قم در بازارهای جهانی با طراحی های متنوع شناخته شده است و صادرات ان را به شدت افزایش داده است. تا انجا که قالی های دست باف ابریشمی بهتر و راحت تر به دنیای هنر ایرانی معرفی می گردد . بنابراین صادرات این محصولات در سال‌های اخیر افزایش یافته است.

این مطلب چه اندازه برایتان مفید بوده است؟

میانگین امتیاز 0 / 5. تعداد رأی: 0

منتظر اولین رای شما هستیم 👋

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *